Legalább négymilliárd euró értékben semmisítenek meg Covid-vakcinákat az EU-tagállamok
A mintegy 215 millió dózisra tehető oltóanyagot még a járvány csúcsidőszakában vásárolták.
A mintegy 215 millió dózisra tehető oltóanyagot még a járvány csúcsidőszakában vásárolták.
Megkerülhető lehet az Apple Pay az iPhone-os mobilfizetések terén, miután az Apple, úgy tűnik, lazítani tervez a saját megoldásának kizárólagosságán.
Van olyan elemző, aki szerint Magyarországnak végletesen megromlott a kapcsolata Brüsszellel.
A Tanács és az Európai Parlament ideiglenes megállapodásra jutott a formatervezési mintákról (ún. Ecodesign) szóló csomagra vonatkozó két jogalkotási javaslat: a formatervezési minták oltalmáról szóló irányelv és a közösségi formatervezési mintáról szóló rendelet felülvizsgálatáról.
A magyar kormányfőnek még bőven lesz lehetősége, hogy vétózzon Ukrajna ügyében, írja a Financial Times. A Der Standard szerint Ausztria rossz szövetségeket köt, amikor Magyarországgal és Szerbiával paktál. Donald Trump Orbán Viktort idézi. A Süddeutsche Zeitung és a Guardian az izraeli helyzetet és Benjamin Netanjahu politikai jövőjét elemzi. A Wall Street Journal arról ír, hogy fordulhat majd a kocka az ukrajnai háborúban. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
A felzárkóztatási és a helyreállítási pénzek nem jöttek, de a mezőgazdasági támogatások és a korábbi ciklus kohéziós pénzei igen, így még átmenetileg sem kerültünk ki a nettó haszonélvezők köréből.
Magyarország világossá tette Bulgária számára, hogy megvétózza az ország schengeni tagságát, ha huzamosabb ideig fenntartja a földgáz szállítására vonatkozó büntetővámot - mondta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videóban.
Egy hosszú este még nehezebb utóélete.
Mi a jó abban, ami az EU-csúcson történt, és mi a rossz? A világlapok beszámolói sokszínűek, de mindegyikben Orbán Viktor áll a fókuszban, és sokat emlegetik a magyar miniszterelnök kivonulását a tárgyalóteremből, miután a Olaf Scholz német kancellár azt javasolta neki, hogy kávézzon egyet. Nemzetközi lapszemle.
Hogy a magyar kormányfő megtorpedózta Ukrajna anyagi megsegítését, az csak aláhúzza, mekkora a veszély, hogy még jobban széttöredezik, illetve megbénul az Unió. Ezt fejti ki a Financial Timesban megjelent szokásos elemzésében a neves bolgár politológus, akinek véleményét rendszeresen kikéri a világsajtó.
Újabb részletek a híres kislisszolásról.
A szlovák miniszterelnök szerint akkor sincs semmi veszve, ha nem születik meg januárban sem a megállapodás.
A francia államfő és a német kancellár is megerősítette azt a forgatókönyvet, hogy a magyar miniszterelnököt kiküldték a teremből, amikor Ukrajnáról szavaztak. Van azonban még egy dolog, aminek a megoldásához szükség lenne Orbán együttműködésére – valahogy.
Megalapozott a döntés, hogy Magyarország megkapta a befagyasztott EU-s pénzek egy részét, vagy Ursula von der Leyenék kínos módon megalkudtak, teszi fel a kérdést a lap szerzője.
Nem ritka, hogy nem vesz részt egy uniós állam- és kormányfő az EU-csúcson, az azonban egyedi, hogy valaki csak egy napirendi ponttól marad távol, és nem is képviseli senki.
A miniszterelnök politikai igazgatója szerint nem is zsarol a magyar kormány.
El is fogadtuk Ukrajnát, meg nem is, vétóztunk, meg nem is? Zsarolt, vagy éppen gesztust tett Brüsszelnek a miniszterelnök, és milyen kiskapukat hagyott nyitva, hogy a magyar kormánypropagandának se kelljen pánikba esnie a magyarázkodás miatt? Kollégánk, Gyükeri Mercédesz Brüsszelből követi az EU-csúcsot, közéleti podcastunkban pedig elmagyarázott mindent, amit tudni érdemes az elmúlt nap eseményeiről.
A magyar kormány évekig külpolitikai érdekek mentén osztogatta szakajtószám a fuvarengedélyeket EU-n kívüli országoknak, a magyar fuvarozók érdekeit figyelmen kívül hagyva. Immár látszik szándék a változtatásra, de most az Unió engedte be korlátozás nélkül az olcsón dolgozó ukrán fuvarozókat.
Orbán nemcsak Ukrajna pénzügyi finanszírozását, hanem az illegális migráció elleni küzdelemre vagy az európai versenyképesség javítására szánt forrásokat is blokkolta. És ezen a téren is egyedül maradt.
Számos nemzetközi lap foglalkozik azzal, mi történt az elmúlt napokban az EU-csúcson, különös tekintettel Orbán Viktor döntéseire. A Le Monde Ausztria és Magyarország nyugat-balkáni nyomulásáról ír. A Le Figaro a "titokzatos Orbán–Putyin-viszony" hátterét elemzi. Az olasz Külpolitikai Intézet igazgatója nem lesz Európában szélsőjobbos söprés, ám a jövő évi amerikai elnökválasztás változtathat a képen. A Project Syndicate két cikke is a lengyel belpolitika kulisszái mögé néz be. A Wall Street Journal Trump lehetséges visszatérésével foglalkozik. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.